İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kişilerin İnternet üzerindeki profilleri

Yayınlayan Oscar , 07 Ocak 2013 · 2.116 Görüntüleme

kişler profiller internet profili
Çok uzun zaman İnternet üzerinden yazışanlar ve İnternet üzerindeki sanal sosyal yaşama ayak uyduran hemen herkesin bir kişilik profili oluşur. Karşınızdaki kişiyi şahsen tanımasanız bile onun kişiliği hakkında ilk izlenimleri edinirsiniz.

* Genç mi yaşlı mı ?
* Asabi mi sakin mi?
* Ciddi mi gayriciddi mi?


Güvenilir mi güvenilmez mi gibi ilk izlenimleri edinirsiniz. elbette bunda biraz ön yargı olabilir ama İnternet üzerinde çalıştığını süre içerisinde ön yargı oranı orantılı bir şekilde düşer.

Bu durum genel olarak yazışmalara da yansır. İletilere cevap verenlerin sizi karşı tutumunu hemen anlayabiliyorsunuz.

* Sizinle alay mı ediyor?
* Küçük mü görüyor?


Bu seçenekler çoğalabilir ama çoğunlukla kişiler her ne kadar ekranın karşı tarafında olsa da kendi profilleriyle kendilerini ele verirler.

Son zamanlarda bazı arama motorları ve sosyal paylaşım platformları kişilerin davranışlarından kişilik profillerini oluşturmaya başlamış bile.

Yakın zamanda belki de bir işe gireceğiniz zaman iş veren sosyal platformlara bakarak sizin profiliniz hakkında bilgi edinmeye çalışacaktır.

Biraz daha derine inersek bu insanların profillerini oluşturan siteleri bile görmeye başlayabiliriz. Bu platformların kişilerin asabi mi, bilgili mi veya zengin mi ya da yoksul mu gibi bilgilerini sadece İnternet profilinden elde ederek bizlere sunduğunu görebiliriz.


Forumlarda veya sitelerde olsun asabi davranışlarda bulunan kişilerin genel İnternet profili oluşur ve onun hakkında arama motorlarında ufak bir araştırma yaparsanız profili hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnsan sarrafı dedikleri şey zaten ticaret yapmış kişilerde gelişen bir yetenek olduğunu biliyoruz.

Bu aşamadan sonra ufak bir kaç uyarı yapmak yerinde olacaktır.

* Yazıştığınız kişilerin gerçekte kim olduklarını bilemezsiniz. Bu sıradan bir kişi veya bir polis bile olabilir. Onun için yazdıklarınıza dikkat etmekte fayda vardır.

* Klavye arkasındasınız diye herkese sataşmayın onun size ne kadar yakın veya uzak olduğunu asla bilemesiniz.

* Kullandığınız her İnternet sitesinin gerçekte kimlere çalıştığını da bilemezsiniz ve sizin ne tür bilgilerinizi topladığını da. Siz farkında olmadan İnternet profilinizi çıkartmıştır bile olabilir. • YusufYildiz, TurkEdition, Ovunc Dinc and 1 other like thisSon Yorumlar

Son Ziyaretçiler

 • Resim
  zorolan
  23.11.2014 - 12:17
 • Resim
  zdezen
  23.11.2014 - 00:57
 • Resim
  nrschenbapedr
  20.11.2014 - 01:58
 • Resim
  TurkEdition
  20.11.2014 - 01:56
 • Resim
  wososer
  13.11.2014 - 20:31

Günlüğümde Ara