İçeriğe git

FORUM KURALLARI

1 - IPBAccess'ta kesin olan ve asla esnek olmadığımız şey İllegal içeriktir. Ücretli yazılımlar ve sahibinden izin alınmayan hiç bir çalışma paylaşılamaz.

2 - İllegal yazılım kullanan ve forumda bunu dile getiren, diğer kullanıcıları illegal kullanıma özendirenlerin hesapları silinerek kalıcı olarak forumdan uzaklaştırılırlar.

3 - Paylaşmak istediğiniz eklenti veya diğer uygulamalar bağlantı linkiyle yazarın sitesinden paylaşılabilir.

4 - Türkçe'mize sahip çıkmak veya sahip çıkmaya çalışmak her Türk vatandaşının asli görevidir. Doğru Türkçe kullanmaya özen gösterelim özen göstermeyenleri uyaralım.

5 - Her soru mutlaka uygun başlık altında sorulmalı uygun başlık olmadığı durumlarda uygun kategorilerde yeni başlık açılmalıdır. Konuyla ilgili olmayan iletiler silinir.

6 - Forumda kullanıcılar tarafından açılan konuları tamamen silme düzenleme yetkisi IPBAccess yönetiminin yetkisindedir.

7 - Forumlarda sorular kullanıcılara yönelik sorulamaz ve bu tür iletiler silinir veya yanıtlanmazlar.

8 - Her ne konuda olursa olsun konu başlığı sorunu ifade edecek şekilde mümkün olduğunca kısa olmalı. Konu başlıklarında "Lütfen", "Yardım edin", "bir soru"."acil" veya "bir kaç soru" gibi içerikler kullanılamaz. Konu içinde mutlaka yaşadığınız sorunu açık olarak ifade edin ve aldığınız bir hata mesajı varsa sizden istenmeden belirtmeniz gereklidir.

9 - Forum iletilerinde önemli yerleri belirtmek için kalın yazı tipi(bold) kullanmak dışında olduğundan büyük yazı tipi ve gözü rahatsız edici şekilde renkli kelimeler kullanmak yasaktır

10 - Bazı temel konular araştırılmadan sorulduğunda yönetim tarafından uyarı gelebilir onun için mutlaka önce araştırın sonra anlamadığınız yerleri sorun mantığını kullanmakta fayda vardır.

11 - Özel mesajları forum soruları için kullanmak ve özel mesaj yoluyla soru sormak yasaktır. unutmayın her forum bireyinin kendi hayatları vardır ve forum dışında bu kişilerin rahatsız edilmeleri doğru olmadığı gibi forum dışında destek verdiğimiz bir iletişim kanalımız yoktur.


12 - Foruma açılan konuların ne forum yönetimi ne de forum üyeleri tarafından cevaplanma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle açılan konularda ısrar edilmemeli konuyu yukarı taşıma amaçlı ileti gönderilmemelidir.

13 - Forumda eklenti ve uygulama dışında IPB için verilen kodlar yönetim tarafından uygun görülmezse kaldırılır ve eklenti dışında editlemeye özendirici mesajlara izin verilmeyebilir.

IPBAccess'a üyeliği olan her kullanıcı yukarıda belirtilen kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.