İçeriğe git

Resim
* * * * * 3 Oy Kullanılmış

RepMod - (Ajax Destekli)

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 91 yanıt gönderildi
Bu konu 90 gün veya daha eski bir tarihte açılmış olduğundan geçerliliğini kaybetmiş olabilir.

#1 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti
  • IPB:3.4.x

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 16:26

Mevcut rep sistemlerinin çok eksikleri var.Daha kaliteli ve anlaşılır bir rep sistemi yapalım.
  • Rep ve Tecrübe sistemi
  • Kademeli rep
  • Ajax destekli.
  • BL modlarıyla uyumlu çalışabilme özelliği
  • Ödül sistemli
  • Rep ekleme ve silme özelliği
  • User Panelde giden ve gelen repleri izleyebilme
  • Glişmiş kontrol paneli
  • Kolay kurulum ve Mod Installer uyumlu.
  • Admin ve modların verebileceği rep değerleri farklı olacaktır. Üyelerin standart x puan üzerinden gibi
Kısmen özelliklerini biliyorum ama yine de özellikleri ile ilgili önerilerinizi alalım. http://www.IPBAccess...tyle_emoticons/default/IPBAccess-80x27.gif

#2 Kayıtsız_ahanda_*

Kayıtsız_ahanda_*
  • Misafir

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 17:03

verilen rep geri alınamasın en azından belli bir süre sonrasunda editlenemesinrepin içinde sınıflandırma olabilirmesela 10 rep alan sarı yıldız50 rep alan mavi yıldız gibi buda üye katagorisinde avatarın yanında ayrı bir rütbe gibi durabilir yıldız değilde nişan rozetde olabilirüyedir ama üstün çalışma nişanı almış gibi olabilirbirde bir defada 1 ila 10 arasında rep verilebilir isteyen yeterli görmez 6 rep verir aklıma geldikce yazarım teşekkürler

#3 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 17:13

Bir türlü bu rep modlarına ısınamadım.Yapabilecek yeteneğimiz olduğuna göre kafamoza göre bir rep mod yapalım hiç değilse kendimizin olur istediğimiz gibi modifiye ederiz.Bütün olmasını istediğiniz özellikleri değerlendireceğim ona göre yazın. :(

#4 uggur

uggur

Premium Member

• IPBA Premium
  • IPBA Mod.
  • 591 İleti
  • IPB:3.1.x

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 18:59

Mevcut rep sistemlerinin çok eksikleri var.Daha kaliteli ve anlaşılır bir rep sistemi yapalım.

• Rep ve Tecrübe sistemi---
  • Ödül sistemli

Bunların arasında fark ne olucak. Yani işimiz görüldüğünde hani adama + veya - rep veriyoruzda, ödül sistemini tam olarak anlayamadım ?

• Rep ekleme ve silme özelliği

Rep ekleyelimde silme özelliği olmasın yada xx saat veya gün sonrasında editleme yapılamasın.Ek özellik için ise aklıma geldikçe buraya ekleyeceğim :(

#5 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 19:40

Rep ekleme ve silme özelliği bazı durumlarda gereklidir.Örneğin kullanıcı üye olduğunda x rep ile üye olur, mevcut kullanıcılar için panelde bir yer olacak ve daha önce üye olmuş kullanıcılarda bu haktan otomatik olarak yararlanabilecek.Rep ekleme ve silme özelliği burada işe yarayacak. Bu rep ekleme ve silme sadece adminler tarafından kullanılır :(Ödül sistemi biraz farklı bir şey olacak, daha sonra bunun açıklamasını yaparım.

#6 _cem_

_cem_

Yasaklı

• Yasaklı
  • Pip*
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 20:40

Bence en önemlisi ajax olması ve kademeli olması. Örneğin yeni üye ile xx tane rep almış üyelerin verdiği rep puanı aynı olmamalı. Ve ne kadar rep alırsa okadar rep verebilmeli. Böyle sınırsız şekilde olursa bi anlamı kalmaz

#7 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 14.10.2007 - 20:44

Bence en önemlisi ajax olması ve kademeli olması. Örneğin yeni üye ile xx tane rep almış üyelerin verdiği rep puanı aynı olmamalı. Ve ne kadar rep alırsa okadar rep verebilmeli. Böyle sınırsız şekilde olursa bi anlamı kalmaz

Modu ajax ile yazamayız, zaten mümkün değildir, ancak yukarıda yazdığım gibi Ajax destekli olabilir."Ne kadar rep alırsa okadar rep verebilmeli" mantığı pek uygun değil, öyle olursa bir hafta içerisinde herkesin rep puanı milyonları bulur. :( Daha mantıklı şeyler önerebilirsiniz.

#8 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 16:15

Ajax ile ilgili bölümler tamamen bitti sayılır.Bölümlerin çoğu Ajax ile yapıldığından sayfa yenilemesi yapılmadan puanı görme imkanımız olacakAdı da RepMod yerine IPBAccess-PuanMod olacak başka bir isim bulamazsak. :)
  • 1-İlk kurulumda ön tanımlı puan verilebilecek.
  • 2-Belli puan seviyesinde tecrübe puanı artışı olacak.
  • 3-Vuan verme oranı tecrübe puanıyla doğru orantılı olacak.
  • 4-Mod, üye ve admin default puan verme oranı ayarlanabilecek.
  • 5-gün içinde verilebilecek puan seviyesi ayarlanabilecek.
  • 6-Teşekkür eklentileriyle uyumlu olacak ve her teşekkür teşekkür edenin puanına göre değerlendirilecek.
  • 7-Alınan puan bilgileri kullanıcı kontrol panelinden görüntülenebilecek.
  • 8-Grafikbar görünümlü puan ve tecrübe puanı gösterimi mümkün olacak.
Aklıma gelen bunlar ve başka öneri gelmezse bu şekilde kodlanacak.Halen puanlama sistemi üzerine çalışıyorum ve bu konuda herkesin görüşünü almak istiyorum.

#9 Kayıtsız_Türkülerdiyari_*

Kayıtsız_Türkülerdiyari_*
  • Misafir

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 20:01

Ben rep sistemini hiç kulanmadim, onun için tam bilmiyorum.Sadece benim açimdan su çok önemli eger olursa mutlaka Oscarin yapacagini kulanacam.Benim için önemli olan su :Admin ve Süper Modlarin admin paneline girmeden istedigi kisiye puan verebilmesi.Ve mesela 50 puan alan xxx bölümüne girebilsin.Bu puanlarin kimse tarafindan kimseye dagitilamaycagi ve sadece Admin ve Süper Modlarin silebilecegi.Eger bu özellik varsa veyahut eklenirse muhtesem olur ve aninda kurarim.

#10 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 20:06

Ben rep sistemini hiç kulanmadim, onun için tam bilmiyorum.Sadece benim açimdan su çok önemli eger olursa mutlaka Oscarin yapacagini kulanacam.Benim için önemli olan su :Admin ve Süper Modlarin admin paneline girmeden istedigi kisiye puan verebilmesi.Ve mesela 50 puan alan xxx bölümüne girebilsin.Bu puanlarin kimse tarafindan kimseye dagitilamaycagi ve sadece Admin ve Süper Modlarin silebilecegi.Eger bu özellik varsa veyahut eklenirse muhtesem olur ve aninda kurarim.

Bölüm yetkileri konusu bunun dışında, onun için ayrıca bir eklenti yapmak lazım.İstediğin neyse tam olarak özelliklerini yazıp mod isteğinde bulunabilirsin. :)

#11 xname

xname

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • Pip*
  • 384 İleti

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 22:54

puan işi % usulüne göre ayarlansa yani ne kadar çok puan alırsa % olarak artsın puan alımı durduğunda azalma olduğunda otomatikmen % si azalsın

#12 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 23:12

puan işi % usulüne göre ayarlansa yani ne kadar çok puan alırsa % olarak artsın puan alımı durduğunda azalma olduğunda otomatikmen % si azalsın

İlk mesajda 2. seçenek olarak o özellik var.Lütfen özellikleri inceleyin ona göre yorum yapın, var olan özellikleri yazmayın. :)

#13 xname

xname

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • Pip*
  • 384 İleti

Yazma tarihi: 23.10.2007 - 23:21

kademeli per in % olarak bahsedildiğini anlamadım :)yeni bir fikir verelim ozaman. bir kaç puan hedefi koyulsun 1000 puana geldiğinde forum tarafından otomatik olarak onur madalyası verilsin ve bu madalya avatarının altında çıksın 2000 puana geldiğinde şeref madalyası verilsin bunun gibi bişiler. güzel olmazmı, hem millet arasında daha çok rekabeti arttırır diye düşünüyorum.madalyayı taktıktan sonra üyeye bir özle msj gitse ve mesjın içeriği şunu gibi olsa.. foruma katkılarınızdan doyalı forum yönetimi tarafından (onur, bu kısım şeref, bronz, gümüş, altın duruma göre değişecek) madalyası ile ödüllendirildiniz gibi

#14 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 24.10.2007 - 00:30

kademeli per in % olarak bahsedildiğini anlamadım :) yeni bir fikir verelim ozaman. bir kaç puan hedefi koyulsun 1000 puana geldiğinde forum tarafından otomatik olarak onur madalyası verilsin ve bu madalya avatarının altında çıksın 2000 puana geldiğinde şeref madalyası verilsin bunun gibi bişiler. güzel olmazmı, hem millet arasında daha çok rekabeti arttırır diye düşünüyorum.madalyayı taktıktan sonra üyeye bir özle msj gitse ve mesjın içeriği şunu gibi olsa.. foruma katkılarınızdan doyalı forum yönetimi tarafından (onur, bu kısım şeref, bronz, gümüş, altın duruma göre değişecek) madalyası ile ödüllendirildiniz gibi

Konuyu sanırım tam okumadınız, bunlar zaten yazılan şeyler ve yapılacak olanlar.

#15 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 28.10.2007 - 04:38

BL23-RepMod v1.0 BetaMod nerdeyse tamamen bitmiş üzeredir.Forumda aktif edilmiştir ve eski mod bir daha kullanılmamak üzere kaldırılmıştır.Bundan sonra bu mod geliştirilecek ve bütün uygulamalar için esas alınacaktır.Mod Ajax ile yapıldığından verilen puan sayfa yenilemesi gerektirmeden anında görüntülenmektedir.Puan durumları User Kontrol panelden takip edilebilir.Her konuda aynı üyeye olmamak koşuluyla birden fazla puanlama verilebilmektedir.Zaten konu başına üyeye ancak bir sefer puan verilebilir.Kapalı konulara puanlama yapılmamaktadır.Puanlama biraz farklı olarak şu şekilde işlemektedir;Admin öntanımlı olarak her puanlama başına 10 + tecrübe puanı kadardır.Üyeler ve modlar öntanımlı olarak 1+tecrübe puanı üzerinden puanlayabilecekler.Her 100 puan bir tecrübe puanı kazandırmaktadır.Her 1000 puan bir ödül puan kazandırır(!).Sistem aynı zamanda Teşekkür sistemi de içermektedir ve her teşekkür 1 puan değerindedir.Şimdilik aktif değil(!).Bazı özel bölümleri şimdilik aktif etmedik, yavaş yavaş kontrol edilerek aktif edilecektir.Sistem Ajax termelli olduğu için olası sorunlar için beni mutlaka bilgilendirin. Saat sabahın 4.42 si ve ancak bu kadarını yazabildim. http://www.IPBAccess...tyle_emoticons/default/LOL.gif Şimdilik hayırlı olsun.

#16 SpongeBOB

SpongeBOB

IPB-User

• IPBA Üye
  • Pip*
  • 204 İleti

Yazma tarihi: 29.10.2007 - 00:09

Oscar hocam gerçekten harika bişey yapmışsınız :) .En çok özendiğim şey , ajax rep sistemiydi.Siz rep sisteminden de farklı güzel birşey oluşturmuşsunuz :) Gecenin 5'ine kadar sıkılmadan yazmışsınız. Tebrikler diyebiliyoruz biz de anca :) tebrikler.Benim sistemim 2.1.7 . Umarım benim sistemimde de çalışır :) Çünkü gerçekten harika..VBB'cilerin bize karşı en çok kullandıkları koz olan rep gücü (kademeli rep olayı) Oscar sayesinde fark olmaktan çıkıyor :)Güzel bir sistem gerçekten.Umarım ben de faydalanabilirim :)

#17 SpongeBOB

SpongeBOB

IPB-User

• IPBA Üye
  • Pip*
  • 204 İleti

Yazma tarihi: 29.10.2007 - 00:23

Sonradan aklıma geldi :)Konunuzu okudum ama rastlayamadım. Değinsem faydalı olur herhalde.Benim önerim ise,1 kişinin 1 kişiye arka arkaya rep atmasını engellemeliyiz. 1 Kişi bi kişiye 24 saatte en fazla 1 rep atabilsin. Veya 12 saatte. Ayarlanabilir olması harika olur.Muhtemelen düşünmüşsünüzdür ama konuda görmeyince ekleyeyim dedim :) İyi çalışmalar..

#18 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 29.10.2007 - 03:28

Sonradan aklıma geldi :) Konunuzu okudum ama rastlayamadım. Değinsem faydalı olur herhalde.Benim önerim ise,1 kişinin 1 kişiye arka arkaya rep atmasını engellemeliyiz. 1 Kişi bi kişiye 24 saatte en fazla 1 rep atabilsin. Veya 12 saatte. Ayarlanabilir olması harika olur.Muhtemelen düşünmüşsünüzdür ama konuda görmeyince ekleyeyim dedim :) İyi çalışmalar..

Onu yazdım zaten, aynı kişiye aynı konuda birden fazla kez puan verilmesi mümkün değil. Fakat aynı konuda birden fazla kişi aynı şekilde bir kez olmak üzere puan alabilir.Benim görüşüm ise konuda üye bir kişiden ancak bir kez puan alabilir, öyle her gün aynı konuda aynı kişiden birden fazla puan almasına hiç gerek yok.Mod deneme aşamasında, daha başka özellikleri de var ancak bir süre kullanımdan sonra aktif olacaktır.

#19 SpongeBOB

SpongeBOB

IPB-User

• IPBA Üye
  • Pip*
  • 204 İleti

Yazma tarihi: 29.10.2007 - 09:30

Dediklerinizde haklısınız. Ama ben önerimi biraz eksik yazmışım :) Mesela bir kullanıcı 2 adet program göndermiş sitemize. 2 Ayrı konu açmış yani.Biz bu konulardan 1 tanesini repleyip, o konudan çıkıp diğerini de repleyebiliyoruz normalde.Dolayısıyla aynı kişiye 2 dakika içerisinde farklı sayfalarda çokca rep yollayabiliyoruz :) Aslında uygun birşey ama maalesef kötüye kullanmak isteyenler olacaktır. Sizin benden iyi bildiğiniz üzere , her çeşit insan var :)İşte biz, 1 kişi bir başka kişiye rep attıktan sonra, herhangi bir başka mesajda az önce replediği kişiyi bir süre repleyememesini sağlayabilirsek, sistemin serbest oluşunu kötüye kullananları engellemiş oluruz.Rep miktarları da çabukça artmaz, rep puanı daha değerli olur :) Dediğim gibi sadece öneri, bunu devredışı bırakılabilir şekilde eklerseniz isteyen dostlarımız kullanmaz gerekli görenler de kullanır :)2 Adet ayar uygun olur bence. 1.'si, özelliğin açık veya kapalı olması , diğeri ise bir kişinin aynı kişiye rep atabilmesi için kaç saat gerekiyor seçeneği olabilir.Benim fikrim de budur hocam :) Olmasa da olur ama olursa faydalı olacağını düşünüyorum.İyi çalışmalar.

#20 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 29.10.2007 - 10:34

Dediklerinizde haklısınız. Ama ben önerimi biraz eksik yazmışım :) Mesela bir kullanıcı 2 adet program göndermiş sitemize. 2 Ayrı konu açmış yani.Biz bu konulardan 1 tanesini repleyip, o konudan çıkıp diğerini de repleyebiliyoruz normalde.Dolayısıyla aynı kişiye 2 dakika içerisinde farklı sayfalarda çokca rep yollayabiliyoruz :) Aslında uygun birşey ama maalesef kötüye kullanmak isteyenler olacaktır. Sizin benden iyi bildiğiniz üzere , her çeşit insan var :) İşte biz, 1 kişi bir başka kişiye rep attıktan sonra, herhangi bir başka mesajda az önce replediği kişiyi bir süre repleyememesini sağlayabilirsek, sistemin serbest oluşunu kötüye kullananları engellemiş oluruz.Rep miktarları da çabukça artmaz, rep puanı daha değerli olur :) Dediğim gibi sadece öneri, bunu devredışı bırakılabilir şekilde eklerseniz isteyen dostlarımız kullanmaz gerekli görenler de kullanır :) 2 Adet ayar uygun olur bence. 1.'si, özelliğin açık veya kapalı olması , diğeri ise bir kişinin aynı kişiye rep atabilmesi için kaç saat gerekiyor seçeneği olabilir.Benim fikrim de budur hocam :) Olmasa da olur ama olursa faydalı olacağını düşünüyorum.İyi çalışmalar.

O iyi olmaz.Ben bu gün yardımcı oldum benden bu kadar mantığı işler o zaman.Puan sistemi herkese açık, kendi kendilerine puan veremeyeceklerine göre sorun yok. Dediğin eğer bir gün içerisinde alınabilecek puan ise o zaten bu modda var.Ayarlayabiliyorsun; bir gün içerisinde bir üyenin alabileceği puan sayısı veya toplam puan değeri gibi.
  • Ovunc Dinc bunu beğendi

İlgili veya benzer diğer konular

Konu Başlatan Durum Son Mesaj Bilgisi