İçeriğe git

Resim
- - - - -

IP.Board Lisansı Kullanımı Hakkında

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 5 yanıt gönderildi
Bu konu 90 gün veya daha eski bir tarihte açılmış olduğundan geçerliliğini kaybetmiş olabilir.

#1 Uzman

Uzman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • 46 İleti
  • IPB:3.4.x

Yazma tarihi: 23.05.2014 - 23:20

Merhaba;

Öncelikli olarak acil bir konu olarak cevap beklemekteyim.

Sorun şu ki; IP.Board 3.x lisansım var ve ben bu lisansı orjinal sitemde kullanıyorum, 

Şöyle izah edeyim: www.benimsite.com üzerinde kullanmaktayım, ancak ben bildiğim kadarı ile TESTINSTALL olarak kullanabiliyor olmamız.

www.benimsite.com/deneme/ üzerinde kullanmak istiyorum. IPS den bana bu konuda uyarı geldi. 

demo olarak kullandığım siteye 1159******-******-******-**********-TESTINSTALL olarak girdim ve sitenin admin panelindeki kırmızı uyarı gitti ben aktif olduğunu düşündüm. Oysa durum öyle değil sanırım.

IPS den gelen uyarı:

Hello.

That is still your "Test Install", and is not actually Licensed.

Ne yapmam gerektiğini anlamış değilim. Yeni bir lisans daha mı almam gerekiyor yada orjinal lisans üzerinden bir şey mi yapmam gerekli.

Konuya hakim olan arkadaşların yardımı gerekmektedir.

#2 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 23.05.2014 - 23:30

Bir lisansı sadede bir domainde kullanabilirsiniz.

TESTINSTAL sadece developer kullanıcıların lokalde yani İnternete açık olmayan bir bilgisayarda uygulama veya eklenti hazırlamak için kullandıkları bir işlemdir.  Çünkü lisansı olmayan IPB'nin bazı özellikleri açık olmaz.

#3 Uzman

Uzman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • 46 İleti

Yazma tarihi: 23.05.2014 - 23:36

Anladım, teşekkürler.

Peki böyle bir şey için yeni lisans mı almak gereklidir. Eğer öyleyse adamlar her 6 ayda aldıkları 25$ ve üzeri ücretleri sayesinde çok iyi para kazanıyor demektir.

Peki benim kullanmak istediğim şekilde kullanmak için ne yapabilirim. Yeni lisans almadan tabiii :D

Böyle:
www.benimsite.com/deneme/

#4 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 23.05.2014 - 23:47

O alınan 25$ için scriptte spam koruma hizmeti gibi bir sürü özellik aktif oluyor.  Sen farkına varmadan spamcı üyeler siteye daha üye olma aşamasında bloke oluyor. Ama siz isterseniz güncelleme almazsın 25$ vermezsiniz tercih meselesi.

#5 Uzman

Uzman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • 46 İleti

Yazma tarihi: 23.05.2014 - 23:58

Peki şunu sormak gerekirse yeni bir lisansı şimdi alsam (Mevcut IPS Sürümü şu an için 3.4.x) aceba IP.Board 4.x için geçerli olacak mıdır? Yoksa onun için ayrı bir ücretlendirme söz konusu olabilir mi?

#6 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 24.05.2014 - 00:04

Peki şunu sormak gerekirse yeni bir lisansı şimdi alsam (Mevcut IPS Sürümü şu an için 3.4.x) aceba IP.Board 4.x için geçerli olacak mıdır? Yoksa onun için ayrı bir ücretlendirme söz konusu olabilir mi?

Daha önce sordunuz bunu bende evet demiştim :)

Burada tüm detayları bulabilirsiniz.. 

http://www.ipbaccess...esi-gerekenler/

İlgili veya benzer diğer konular

Konu Başlatan Durum Son Mesaj Bilgisi