İçeriğe git

Resim
- - - - -

IPS Community Suite 4.0.0 Beta 3 Çıktı

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 18 yanıt gönderildi
Bu konu 90 gün veya daha eski bir tarihte açılmış olduğundan geçerliliğini kaybetmiş olabilir.

#1 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti
  • IPB:3.4.x

Yazma tarihi: 02.12.2014 - 14:49

Nihayet beklenen beta 3 sürümü yayınlandı.

Desteklenen paketler

• Forums
  • Blog
  • Gallery
  • Downloads
  • Calenda

http://community.inv...ta-3-available/

Son bir beta daha olan beta 4 yayınlanacak ve arkasından final sürüm gelecekmiş.

#2 zorolan

zorolan

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 02.12.2014 - 15:42

Güncelleme yapacak mısınız?

#3 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 02.12.2014 - 16:51

IPBAcces sunucu değişimi yapılıyor biter bitmez geçiş yapacağım.

#4 zorolan

zorolan

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 10:37

Süper, bekliyoruz.

Bu arada bu sunucu daha hızlı sanırım. Sayfalar daha hızlı yükleniyor.

Hayırlı olsun.

#5 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 11:00

Evet yeni sunucuya geçtik.

Beta 3 bazı upgrade sorunları nedeniyle beta 3 olarak yeniden yayınlanacak.

Kısacası güncellemeyi başaramadık.

http://community.inv...#comment-138206

#6 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 19:59

Düzeltilmiş beta 3 sürümü tekrar yayınlandı.

#7 Nobbyy

Nobbyy

Premium

• IPBA Premium
  • Pip*Pip*Pip*
  • 513 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 21:25

hadi hayırlısı.

#8 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 22:11

İpb 4 sürümü çıkarmak ve uzatmakla çok yanlış yaptı zafer beyin dediği gibi bana göre çıgır açmadı bana göre hüsran sanki 3.x sürümü daha iyi gibi sanırsınızki ferrariye tüp takılmış baştan yazılmış olabilir ama bana hiç çekici gelmiyor hatta beni yoruyor hantal odun bir sistem gibi benim lisansım olmasına ragmen ben xenforo,ya geçiş yaptım bu benim şahsi fikrim .

#9 zorolan

zorolan

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 22:36

Yıllar önce oluşturulan alt yapıyı, yılların tecrübesiyle en yeni kodlama, işleme yöntemleriyle oluşturdular.

Tasarımın hantal olduğu konusunda haklısınız. bir süre sonra 3 temasını 4'e uyarlarlar zaten.

xenforo başarılı ve son dönemlerde tercih edilen bir yazılım ama ipb ile kıyaslanacak yaşta değil bence.

#10 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 22:45

derdim tema değil yanlış anladınız ayrıca yazılım yaş ile değil gelişmiş,kolay kullanım pratik çözüm vb ile ölçülecek bir durum tema herkes yapıyor genel olarak yapı lite değil bunu söylemek istedim..

#11 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 22:45

Tema o bildiğiniz standart tema değil. Günümüzde artık responsive temalar kullanılıyor ve bu tema responsive temadır. Bu temalarda gösteriş aranmaz hangi cihazdan girerseniz mobil veya tablet ya da masaüstü onara göre şekil alır.

Bir şeyler yazmadan önce biraz araştırın bence. Responsive tema nedir ne işle yarar gibi.  

#12 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 22:50

bana göre xenforo responsive özelliği şuan için ipden daha iyi ve gelişiyor ipb sözde 2014 çeyrekte gelecekti uzadıda uzadı bişeyler düzgün gitmedi zaten son halide bana göre iyi değil benim tercihim değişti tabi bu benim görüşüm ..

#13 zorolan

zorolan

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:04

derdim tema değil yanlış anladınız ayrıca yazılım yaş ile değil gelişmiş,kolay kullanım pratik çözüm vb ile ölçülecek bir durum tema herkes yapıyor genel olarak yapı lite değil bunu söylemek istedim..

hantal, odu gibi derken tasarımdan bahsettiğini düşündüm hocam çünkü bana göre tasarımı biraz hantal. Ben tema yüklemem ve değişiklikte yapmam. Orijinal olsun isterim bu yüzden orijinal tasarımı benim için önemli. Yaş önemli bence ne kadar eskiyse o kadar tecrübelidir. Yaş ve tecrübeden kastım söylediğin gibi kolay kullanım, pratik çözüm vb. kullanıcıyı ilgilendiren her konuda tecrübeyle hazırlanmış yeni bir alt yapı demek istedim. 

#14 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:08

hantal, odu gibi derken tasarımdan bahsettiğini düşündüm hocam çünkü bana göre tasarımı biraz hantal. Ben tema yüklemem ve değişiklikte yapmam. Orijinal olsun isterim bu yüzden orijinal tasarımı benim için önemli. Yaş önemli bence ne kadar eskiyse o kadar tecrübelidir. Yaş ve tecrübeden kastım söylediğin gibi kolay kullanım, pratik çözüm vb. kullanıcıyı ilgilendiren her konuda tecrübeyle hazırlanmış yeni bir alt yapı demek istedim. 

ozaman biz neden vbulletin kullanmıyoruz en yaşlısı o . önemli olan yaşı değil hocam öenmli olan geliştirdiği özelliklerler ve bir üst  mesajlarımda yazdıklarımdır ..

şimdi örnegin siz 512 ram kullanan bir mobil telefonmu kullanmak istersiniz yoksa 2 gb kullanan bir mobil cihazmi ? öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza ve kullanım ihtiyaçlarınıza karşılık veren bir forum yazılımı istersiniz her yöne kolay ulaşın moderasyon ihtiyacınızı hemen çözün bi bölüme hemen ulaşın karmaşa olamasın ufak tefek şeyleri destek forumlarına sormayın bunları kim istemez.

#15 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:08

İpb 4 sürümü çıkarmak ve uzatmakla çok yanlış yaptı zafer beyin dediği gibi bana göre çıgır açmadı bana göre hüsran sanki 3.x sürümü daha iyi gibi sanırsınızki ferrariye tüp takılmış baştan yazılmış olabilir ama bana hiç çekici gelmiyor hatta beni yoruyor hantal odun bir sistem gibi benim lisansım olmasına ragmen ben xenforo,ya geçiş yaptım bu benim şahsi fikrim .

Xenforo'ya geçiş yaptığınıza göre bu forumda bu scripti kötülemek için yanlış yer tercihi.

xenforo forumlarında kötülerseniz daha çok beğeni alırsınız.  :)

#16 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:17

Xenforo'ya geçiş yaptığınıza göre bu forumda bu scripti kötülemek için yanlış yer tercihi.

xenforo forumlarında kötülerseniz daha çok beğeni alırsınız.   :)

derdim kötülemek değil zafer bey biz eleştiri yapıyoruz madem eleştiremiyoruz sizlere kolaylıklar..derdim beğeni vs değil beğeni bana göre değil zaten..

#17 Oscar

Oscar

End Of Time();

• IPBA Yönetici
  • SMS Onaylı
  • 12.602 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:22

derdim kötülemek değil zafer bey biz eleştiri yapıyoruz madem eleştiremiyoruz sizlere kolaylıklar..derdim beğeni vs değil beğeni bana göre değil zaten..

Daha bitmemiş bir scripti eleştirmek biraz garip bir durum. Hani ev yaparsın daha teme atılıyor ne kötü ev olmuş demek gibi bir şey. Bu durumlarda sabırlı olmak lazım.  Bitsin ondan sonra eksiklerini eleştirirsiniz ki bende öyle yapacağım zaten. 

Bende onu diyorum eleştir ama xenforo forumlarında eleştir onların hoşuna gider. benim scriptim değil ki isteyen istediğini kullanır. Kaldı ki ben hepsini kullanıyorum ama IPB'yi tek geçerim.  :)

#18 Suleyman

Suleyman

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:29

Daha bitmemiş bir scripti eleştirmek biraz garip bir durum. Hani ev yaparsın daha teme atılıyor ne kötü ev olmuş demek gibi bir şey. Bu durumlarda sabırlı olmak lazım.  Bitsin ondan sonra eksiklerini eleştirirsiniz ki bende öyle yapacağım zaten. 

Bende onu diyorum eleştir ama xenforo forumlarında eleştir onların hoşuna gider. benim scriptim değil ki isteyen istediğini kullanır. Kaldı ki ben hepsini kullanıyorum ama IPB'yi tek geçerim.   :)

Hiç ipb eleştirisine gelemiyorsun sanki sen yazmişsin   iyi değil işte beta 3 te güncelleme bile yapamadın adamlar sıçtı batırdı bi önceki yazılarımı yanıtla 2014 çeyrekre çıkaçak sciprit 1 sene uzadı beta 3 ten sonra beta 4 sonra final yapacaz diyor 2015 yarısını bulacak şimdi sen neyin karşılaştırmasını yapıp ipb forever diyorsun?

#19 zorolan

zorolan

Yeni Üye

• IPBA Üye
  • SMS Onaylı
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 03.12.2014 - 23:40

ozaman biz neden vbulletin kullanmıyoruz en yaşlısı o . önemli olan yaşı değil hocam öenmli olan geliştirdiği özelliklerler ve bir üst  mesajlarımda yazdıklarımdır ..

şimdi örnegin siz 512 ram kullanan bir mobil telefonmu kullanmak istersiniz yoksa 2 gb kullanan bir mobil cihazmi ? öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza ve kullanım ihtiyaçlarınıza karşılık veren bir forum yazılımı istersiniz her yöne kolay ulaşın moderasyon ihtiyacınızı hemen çözün bi bölüme hemen ulaşın karmaşa olamasın ufak tefek şeyleri destek forumlarına sormayın bunları kim istemez.

Vbulletin hiç kullanmadım kullanmamda. Ayrıca vbulletin kullanıcıları hala çok fazla ve vbulletin'i savunan çok kişi var. İpb esnek ve görüntüye önem veren bir firma olduğu için tercihimdir. Ayrıca müşterisini sömürmüyor. 4 sürümünden ek ücret almaması bunun ispatı. Ayrıca beta 3'te daha kararlı sürümü çıkınca xenforo geçtiğine pişman olmazsın umarım :)

Sonuçta fikirlerimizi paylaşıyoruz yanlış anlama.

İlgili veya benzer diğer konular

Konu Başlatan Durum Son Mesaj Bilgisi